Lewenborg 2 - Middelstum 1
- Gegevens
- Gepubliceerd: woensdag 12 februari 2025 13:13
- Geschreven door Rudy
Dinsdag 11 februari mocht het tweede team van Lewenborg aantreden tegen het eerste team van Middelstum. Middelstum stond voorafgaand aan het duel bovenaan met 6 punten. Een dag later staat Middelstum nog steeds bovenaan in de zeer spannende competitie met nog steeds 6 punten. Hieruit valt af te leiden dat Lewenborg 2 heeft gewonnen van de koploper. En hoe… zonder een nederlaag werd Middelstum met 4,5 tegen 1,5 verslagen. En dan is het altijd mooi om een verslag te mogen schrijven. Immers een verslagje tikken na een nederlaag, en dan vooral ook nog na een eigen verlies, is natuurlijk minder leuk. Bij verlies is er natuurlijk altijd de verzachtende omstandigheid dat het ratingverschil weer erg groot was en het dus in de lijn der verwachting was dat het verlies eigenlijk onvermijdelijk was. Dit keer was de gemiddelde rating van Middelstum 1803 tegen dat van Lewenborg 1725.
Voor de ingang van het DOK was er nog een stevige vechtpartij tussen 2 mannen waarbij er het er hevig aan toe ging. Gelukkig waren er enkele medewerkers van de snackbar die de vechtersbazen uit elkaar haalden. De strijdlust buiten werd in de speellocatie voortgezet. Zij het op een heel wat vriendelijker manier en met andere mensen.
Terwijl ik dit verslag tik komt de sneeuw langzaam naar beneden gedwarreld met een schitterend plaatje van de besneeuwde tuin tot gevolg.
Terug naar de wedstrijd.
Valentin speelde op bord 1 tegen Rob Kamminga. De opening werd snel gespeeld en na een half uur waren de dames van het bord en stond Valentin al gewonnen. Rob had een stuk cadeau gedaan en dat werd door Valentin aangenomen. Gevolg was dat Valentin een gemakkelijke avond had en de stukken als eerste van de avond in de doos konden. In het middenspel aangekomen stonden we eigenlijk aan alle borden niet slecht. Het stond overal gelijkwaardig met voor mijn gevoel bij sommige partijen zelfs ietsje beter voor Lewenborg. Bert Koster was net zo vriendelijk als Rob Kamminga en gaf een stuk weg tegen Koen. Ook Koen accepteerde het stuk en ook daar konden de stukken in de doos. Douwe speelde een degelijke partij tegen Jos van Weperen en haalde een halfje binnen. René speelde als enige van Lewenborg tegen een tegenstander met een lagere rating. Hij kwam niet 1 keer in de problemen en speelde tegen Free Bekker een goede wedstrijd met uiteindelijk remise als gevolg. De stand werd daardoor 3-1 in het voordeel van Lewenborg. Boudewijn kwam in het eindspel veel beter te staan en zijn opponent Jan Mark Hof zei na afloop dat hij het spoor totaal bijster was. Jan Mark offerde, in een verloren stand, nog een stuk maar enkele zetten later maakte Boudewijn het mooi uit. De overwinning was binnen. Inmiddels was er nog 1 partij nog niet afgelopen. Dat was mijn partij tegen Frits Brandsma. Zijn medespelers van Middelstum waren inmiddels al vertrokken uit het DOK en hadden het zinkend schip verlaten. Zij hebben niet kunnen zien dat de partij van Frits, ondanks een voorsprong van 2 pionnen (op e7 en d6), in remise eindigde. De einduitslag werd daarmee 4,5 tegen 1,5.
Hieronder nog de persoonlijke resultaten en de stand op dit moment. Hoe spannend wil je het hebben. De laatste wedstrijd is op donderdag 13 maart tegen Groningen 4.